Karel Cyril Votýpka - Tvorba

Velevážení a ctihodní,

v pátek 9. listopadu jsme otevřeli prodejní výstavu grafik, obrazů a plastik moravského umělce Karla Cyrila Votýpky. Výstavu uvedl pan Laslo Kovacs, maďarský kunsthistorik, který upozornil na to, že Votýpka je jedním z mála, kteří prezentují českou kulturu v Maďarsku. Votýpka je opravdu výjimečným tvůrcem vzhledem ke svému zaměření na psaní nových ikon, které tematicky navazují na tradiční ikony, nicméně jsou nové výrazovými prostředky. Votýpka je též kvalitním muzikantem, vede soubor Malé hudební družení. K výstavě, která potrvá do 29. prosince, jsou naplánovány dva doprovodné programy:

VÝTVARNÝ WORKSHOP
V pátek 7. prosince od 17:00 proběhne devadesátiminutový kurz zlacení obrazů. Cena je 150,- Kč, v ceně je materiál a kurzovné. Prosíme účastníky aby si donesli vlastní jeden široký a plochý štětec a jeden tupírovací.

VEČER PANNY MARIE
V sobotu 8. prosince od 19:00 pořádáme hudební večer se zpěvem českých a moravských balad a písní. Večerem Vás provede českomoravské duo David Válka a Karel Cyril Votýpka. Vstupné 70,- Kč / 50,- Kč snížené.

Přihlášení